WYPADEK SAMOCHODOWY  W Anglii (DROGOWY)

 

 Wypadek samochodowy w Anglii a także wypadek rowerowy, motocyklowy czy wypadek z udziałem pieszych zdarza się równie często jak inne rodzaje wypadków np. wypadek w pracy czy wypadek w miejscu publicznym.Niezależnie od tego czy wypadek nastąpił z Państwa winy czy też nie należy zachować spokój oraz wymienić się danymi osobowymi z drugim uczestnikiem wypadku. Wskazana jest również wymiana danych firm ubezpieczeniowych stron.

 

W razie wypadku samochodowego w UK (Anglii) zalecane jest skorzystanie z pomocy lekarskiej nawet jeśli wypadek nie wygląda groźnie. Wizyta u swojego lekarza rodzinnego GP lub w szpitalu na oddziale emergency jest wskazana nawet jeśli początkowo nie odczuwamy żadnych dolegliwości. Często symptomy związane z wypadkiem mogą pojawiać się w późniejszym czasie. Natomiast w sytuacji krytycznej najlepiej niezwłocznie zadzwonić pod numer 999 lub 112 (połączenia bezpłatne z telefonu komórkowego).

Procedura obowiązująca przy wypadku samochodowym w Anglii, różni się kilkoma elementami od procedury związanej z wypadkami drogowymi w Polasce. Jednym z tych elementów jest kontakt z Policją, który jeśli doszło do niegroźnego wypadku lub stłuczki na terenie Anglii, nie jest konieczny. Wskazany jest natomiast niezwłoczny kontakt z zespołem wypadekwuk.com. Nasz zespół dysponuje szeregiem specjalistów z różnych dziedzin, którzy doradzą oraz załatwią wszelkie formalności. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości szczególnie zalecany jest kontakt z firmą taką jak Optimal Claim, specjalizującą się w sprawach odszkodowań i wypadków drogowych. Nasza firma udzieli koniecznych porad jak również zajmie się kompleksową obsługą sprawy, także w języku polskim i co najistotniejsze, będzie działać wyłącznie w najlepszym interesie swojego klienta.

Optimal ClaimDodatkowo procedura związana z wypadkiem samochodowym w Anglii różni się od polskiej tym, iż o winie i o odpowiedzialności za incydent orzeka tutaj zakład ubezpieczeniowy w porozumieniu z firmą prawniczą prowadzącą sprawę. W związku z tym firmę, która będzie nas reprezentować trzeba wybrać z rozwagą i nie pozostawiać tego przypadkowi.

Wypadekwuk.com posiada wieloletnie doswiadczenie oraz bardzo doświadczony personel, dodatkowo wypadekwuk.com jest regulowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości co potwierdza rzetelność naszej firmy.

W związku z faktem, iż w razie drobniejszych stłuczek nie ma obowiązku informowania Policji, niezwykle istotne jest aby na miejscu wypadku wymienić się danymi z drugim uczestnikiem zajścia, które później będą potrzebne do prowadzenia sprawy. Pomocna może się okazać forma oświadczenia wypadku drogowego, którą zawsze powinniśmy mieć w aucie. W razie niewielkiej stłuczki nie musimy wzywać Policji. Zgłoszenie wypadku drogowego Policji jest konieczne tylko w razie poważniejszego zajścia i ciężkich obrażeń.

 

Odszkodowanie za wypadek

 

Wypadek samochodowy w UK KontaktOdszkodowanie za wypadek samochodowy w Anglii możesz uzyskać jako kierowca, pasażer, rowerzysta czy pieszy. Pomoc w dochodzeniu odszkodowania można otrzymać bez względu na rozmiar poniesionych obrażeń.

Drobne stłuczenia, bóle mięśniowe czy zadrapania również kwalifikują się do wypłaty odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu. W celu uzyskania odszkodowania tego rodzaju zalecane jest zgłoszenie się do szpitala lub lekarza rodzinnego (GP) niezwłocznie po wypadku i poinformowanie o przebiegu incydentu ze wskazaniem symptomów.

Następnie, jeśli zamierzamy ubiegać się o odszkodowanie należy skontaktować się ze specjalistami z firmy Optimal Claim, którzy będą nas w tym postępowaniu reprezentować, bowiem załatwianie wszystkich formalności na własna rękę może napotykać na pewne trudności. Prowadzenie spraw o odszkodowanie jest ciężkim procesem zatem warto skonsultować wypadek z jednym z naszych ekspertów, który doradzi jak dokładnie wygląda procedura i zajmie się koniecznymi formalnościami.

Odszkodowanie za wypadek można również uzyskać będąc pasażerem w aucie, które spowodowało wypadek samochodowy w Anglii (UK). Procedura jest podobna, zaś odszkodowanie w takich wypadkach wypłacane jest z zakładu ubezpieczeniowego kierowcy.

 Wymagania odnośnie odszkodowań za wypadek samochodowy w Anglii:

  • Informacje dotyczące wypadku (data, godzina, miejsce)
  • Dane osób ubiegających się o odszkodowanie
  • Numery rejestracyjne pojazdów uczestniczących w zajściu
  • Zgłoszenie się do szpitala lub lekarza GP

Jakie koszty możesz odzyskać w związku z wypadkiem prócz odszkodowania za uszkodzony pojazd oraz uszczerbek na zdrowiu?

Zwrot kosztów poniesionych wskutek wypadku samochodowego obejmuje między innymi:

  • zwrot utraconego dochodu, jeśli po wypadku nie byłeś zdolny do pracy
  • zwrot kosztów leczenia (np. leki, fizjoterapia, operacje, itp.)
  • zwrot kosztów komunikacyjnych np. biletów autobusowych, jeśli wskutek wypadku nie byłeś w stanie używać uszkodzonego auta
  • zwrot Twojego „wkładu własnego” z polisy ubezpieczeniowej (tzw. policy excess).

Wypadek samochodowy w Anglii jest szczególnie przykrym i stresującym przeżyciem. Odszkodowanie, które możesz uzyskać będzie zasłużonym zadośćuczynieniem za poniesione szkody. Skontaktuj się z naszym Zespołem Specjalistów ds. Odszkodowań   i uzyskaj profesjonalną pomoc w języku polskim.

 

Zgłoś wypadek samochodowy w Anglii:

Jeśli byłeś kierowcą, pasażerem, rowerzystą, motocyklistą lub pieszym i miałeś wypadek drogowy w Anglii, możesz się ubiegać o odszkodowanie. Wystarczy skontaktować się z działem odszkodowań powypadkowych w firmie Optimal Claim, a grupa doświadczonych polskich ekspertów współpracujących z najlepszymi angielskimi prawnikami pomoże Ci uzyskać najwyższe odszkodowanie za wypadek  w UK.

Kliknij na poniższy link aby zgłosić:

Wypadek samochodowy w Anglii