Kontakt

3rd Floor, Oakland House, Talbot Road, Manchester, M16 0PQ

Zadzwoń juz teraz
Wypadek w UK a odszkodowanie

WYPADEK W UK – ODSZKODOWANIA (pytania i odpowiedzi)

 

WYPADEK W UK (ANGLII) – pytania ogólne

1.  Za jakie wypadki możesz uzyskać odszkodowanie?

2. Jaki jest maksymalny okres zgłaszania  wypadku aby móc się starać o odszkodowanie?

3. Jakie są podstawowe wymagania do jego uzyskania?

4. Ile można otrzymać za wypadek w Anglii?

5. Czy sprawa o odszkodowanie może się skończyć w sądzie?

 

WYPADEK DROGOWY W UK

6. Czy można się starać o odszkodowanie będąc pasażerem w aucie które spowodowało wypadek w UK?

7. Czy wzrośnie mi ubezpieczenie gdy pasażerowie ze mną podróżujący starają się o odszkodowanie podczas gdy to ja spowodowałem wypadek w UK?

 

WYPADEK W PRACY W UK

8. Czy pracodawca może zwolnić gdy starasz się o nie ?

 9. Czy można uzyskać odszkodowanie za wypadek przy pracy gdy pracowało się nielegalnie?

 

WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM W UK

10. Byłem w Wielkiej Brytanii jedynie na wakacjach i miałem wypadek, ale wróciłem do Polski.

Czy mogę się starać o odszkodowanie?

POBICIE W UK

 11. Zostałem napadnięty i pobity na ulicy. Sprawca został zidentyfikowany i skazany. Czy należy mi się odszkodowanie za pobicie w UK?

1. ZA JAKI WYPADEK W ANGLII MOGĘ OTRZYMAĆ ODSZKODOWANIE?

Wypadki które kwalifikują się do odszkodowania to:

Wypadek drogowy

Wypadek w pracy

 • Poślizgnięcie, potknięcia, upadek ze schodów w pracy
 • Urazy związane z podnoszeniem ciężkich przedmiotów w pracy bez wystarczającego treningu przeprowadzonego przez pracodawcę
 • Wypadki wynikające z braku odpowiednich środków ochrony osobistej BHP w pracy np. brak okularów, odzieży ochronnej itp.
 • Choroby zawodowe

Wypadek w miejscu publicznym

 • poślizgnięcie w miejscu publicznym (np. centrum handlowe, urząd, szpital itp.)
 • potknięcie  na chodniku spowodowane jego wadą
 • pogryzienie przez zwierzę (psa, kota itp.)
 • przygniecenie przez część konstrukcji budynku
 • obrażenia poniesione w rezultacie uprawiania sportu (np. niewystarczające zabezpieczenie w siłowni lub innym centrum kondycji fizycznej)

Pobicie

 •  pobicie na tle rasowym, narodowościowym, wyznaniowym
 • pobicie związane z rabunkiem
 • pobicia rodzinne

2. WYPADEK W ANGLII – jaki jest maksymalny okres zgłaszania  wypadku aby móc się starać o odszkodowanie?

Prawo angielskie przewiduje okres 3 lat od wystąpienia wypadku.

3. ODSZKODOWANIA POWYPADKOWE W UK – jakie są podstawowe wymagania do jego uzyskania?

Wypadek nie powstał  z naszej winy.

Wypadek został zanotowany w książce wypadków (Accident Book) w przypadku wypadku w pracy, w raporcie policyjnym z miejsca zdarzenia (Police Report) gdy był to wypadek drogowy, oraz zgłosiliśmy się na ostry dyżur (A&E) do szpitala i byliśmy u lekarza rodzinnego (GP) zaraz po wypadku.

4. ODSZKODOWANIA POWYPADKOWE W UK – ile można otrzymać za wypadek w Anglii?

Wysokość odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu może być wyznaczona po dokładnej analizie danego przypadku ponieważ zależy ona od czynników takich jak typ i rozmiar doznanego obrażenia, okres niezdolności do pracy itp. Wielkość odszkodowania zostaje określona w późniejszej fazie uzyskiwania odszkodowania.

5. CZY SPRAWA O ODSZKODOWANIE MOŻE SIĘ SKOŃCZYĆ W SĄDZIE?

Tylko niewielki procent spraw o odszkodowanie trafia do sądu. Sprawa sądowa może wystąpić wtedy gdy ubezpieczyciel sprawcy uzna dostarczone dowody za niewystarczające. Dlatego firma starająca się o odszkodowanie sprawdza skrupulatnie wszystkie dane i gromadzi wszelkie dowody odnośnie wypadku.

6. CZY MOŻNA SIĘ STARAĆ O ODSZKODOWANIE BĘDĄC PASAŻEREM W AUCIE KTÓRE SPOWODOWAŁO WYPADEK W UK?

W związku, że do  wypadku nie doszło z Twojej winy  masz prawo starać się  o wypłatę odszkodowania za wypadek w UK. Taka sama zasada tyczy się wszystkich pasażerów w aucie w czasie gdy nastąpił ten wypadek.

7. CZY WZROŚNIE MI UBEZPIECZENIE GDY PASAŻEROWIE ZE MNĄ PODRÓŻUJĄCY STARAJĄ SIĘ O ODSZKODOWANIE  PODCZAS GDY TO JA SPOWODOWAŁEM WYPADEK SAMOCHODOWY W UK?

Kierowca drugiego auta uczestniczącego w wypadku już i tak pewnie poinformował swojego ubezpieczyciela o zaistniałej sytuacji. Staranie się o odszkodowanie przez pasażerów podróżujących w aucie powodującym wypadek nie wpływa już na wzrost składki ubezpieczenia.

8. CZY PRACODAWCA MOŻE ZWOLNIĆ GDY STARASZ SIĘ O ODSZKODOWANIE ZA WYPADEK W PRACY W UK?

Nie obawiaj się starać o odszkodowanie od swojego pracodawcy gdyż Twój pracodawca posiada ubezpieczenie wypadkowe. Twój pracodawca nie może Cię zwolnić z powodu Twojego starania się o odszkodowanie.

 9. CZY MOŻNA UZYSKAĆ ODSZKODOWANIE ZA WYPADEK GDY PRACOWAŁO SIĘ NIELEGALNIE?

Każdy pracodawca ma obowiązek zapewnienia bezpiecznego miejsca pracy wszystkim pracownikom, czy pracują oni legalnie, czy też nielegalnie. Problem w odzyskaniu odszkodowania za pracę nielegalną może polegać na trudności udowodnienia bycia pracownikiem w takim przypadku. Także zarobki pracownika zatrudnionego nielegalnie bardzo ciężkie do ustalenia, a co za tym idzie wysokość odszkodowania może zostać obniżona. W celu oszacowania szans na uzyskanie odszkodowania prosimy o kontakt z naszym biurem.

10. BYŁEM W WIELKIEJ BRYTANII JEDYNIE NA WAKACJACH I MIAŁEM WYPADEK, ALE WRÓCIŁEM DO POLSKI. CZY MOGĘ SIĘ STARAĆ O ODSZKODOWANIE?

Tak. Pomimo nie bycia rezydentem UK, lecz obywatelem Unii Europejskiej również posiadamy prawo do starania się o odszkodowania. Co najważniejsze, wypadek miał miejsce na terenie UK, więc przysługuje Ci odszkodowanie na normalnych zasadach. Wszelkie szczegóły na temat sposobu korespondencji ustalimy wspólnie (np. możesz być o wszystkim informowany mailowo). Gdy Twoja sprawa zostanie pomyślnie rozwiązana postaramy się aby Twój czek bezpiecznie do Ciebie dotarł.

 11. ZOSTAŁEM NAPADNIĘTY I POBITY NA ULICY. SPRAWCA ZOSTAŁ ZIDENTYFIKOWANY I SKAZANY. CZY NALEŻY MI SIĘ ODSZKODOWANIE ZA POBICIE W UK?

Tak. Zaznaczyć jednak należy, że do każdego przypadku pobicia lub napadu CICA (organizacja rządowa wypłacająca odszkodowania za wypadki kryminalne) podchodzi indywidualnie. W celu dokładniejszej analizy Twojego przypadku skontaktuj się z nami.


Zgłoś wypadek w Anglii (UK):

Jeśli zostałeś pobity w Anglii to możesz się ubiegać o odszkodowanie powypadkowe za nieszczęśliwy wypadek w UK. Wszystko co musisz zrobić to skontaktować się z biurem odszkodowań powypadkowych w firmie Optimal Claim a grupa doświadczonych polskich ekspertów współpracujących z najlepszymi angielskimi prawnikami pomoże uzyskać najwyższe odszkodowanie za wypadek w Anglii.

Kliknij na poniższy link aby zgłosić:

Wypadek w Anglii (UK)