Kontakt

3rd Floor, Oakland House, Talbot Road, Manchester, M16 0PQ

Zadzwoń juz teraz

WYPADEK W PRACY W ANGLII

Pomimo wysokich standardów Brytyjskiego systemu bezpieczeństwa pracy występuje dosyć często. Wypadek w pracy taki jak skaleczenie, upadek ciężkich przedmiotów, pośliźnięcie czy upadek na mokrej powierzchni nie należy do rzadkości.

Gdy wypadek w pracy już nastąpił to musimy zadbać aby był zanotowany  w książce wypadków (Accident book).

Książki wypadków powinny zawierać nawet najmniejsze wypadki i powinny być prowadzone przez większość pracodawców (wyjątek stanowią małe firmy). Wspomniana książka wypadków jest szczególnie ważna z punktu widzenia pracownika gdyż zawiera szczegółowe dane wypadku pomocne gdy potrzebujemy uzyskać czas wolny od pracy lub chcielibyśmy starać się o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu.

Pracodawca nie może zastraszać ani zwalniać pracowników w momencie gdy starają się oni o odszkodowanie za wypadek przy pracy Odszkodowanie za zaistniały wypadek wypłaca ubezpieczyciel pracodawcy.

Praca w Anglii pomimo wysokiego standardu brytyjskiego standardu wiąże się również w ryzykiem wypadku przy pracy. Wypadki w miejscu pracy są regulowane przez prawo Bezpieczeństwa i Higieny pracy i muszą być przestrzegane przez każdego pracodawcę.

Czym jest wypadek w pracy:

Wypadek przy pracy to nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzna powodujące uraz lub śmierć, które nastąpiło w związku z praca:

 • podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika zwykłych czynności lub poleceń przełożonych
 • podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika czynności w interesie zakładu pracy, nawet bez polecenia;
 • w czasie pozostawania pracownika w dyspozycji zakładu pracy w drodze miedzy siedziba zakładu pracy a miejscem wykonywania obowiązku wynikającego ze stosunku pracy.

Jakie poniesione koszty możesz odzyskać za wypadek w pracy?

 • zwrot utraconego dochodu, jeśli po wypadku nie byłeś zdolny do pracy,
 • zwrot kosztów leczenia (np. leki, fizjoterapia, operacje itp.)

ODSZKODOWANIE ZA WYPADEK W UK (wymagania)

 • Zgłosiliśmy się do lekarza / szpitala

   


  • Wypadek został zanotowany w książce wypadków (Accident book),
  • Wypadek nie nastąpił później niż 3 lata temu,
  • Wypadek nastąpił z winy zaniedbania pracodawcy (lub braku treningu gwarantującego bezpieczną pracę)

Zgłoś wypadek w pracy w Anglii:

Jak uzyskać odszkodowanie w Anglii? Jeśli byłeś pracownikiem  i miałeś wypadek w Anglii w okresie do 3 lat od jego zgłaszania to możesz się ubiegać o odszkodowanie za wypadek w miejscu pracy. Wszystko co musisz zrobić to skontaktować się z biurem odszkodowań powypadkowych firmy Optimal Claim, a grupa doświadczonych polskich ekspertów współpracujących z najlepszymi angielskimi prawnikami pomoże uzyskać najwyższe odszkodowanie za wypadek w Anglii.

Masz jeszcze jakieś pytania odnośnie swojego wypadku? Pytania i odpowiedzi z dziedziny: wypadki i odszkodowania w UK można znaleźć tu >> WYPADEK W ANGLII – ODSZKODOWANIA  lub skorzystaj z numeru 01772 870 035 (Pon-Pt 9-17) lub całodobowego numeru zgłaszania wypadków 07546 785 771