Kontakt

3rd Floor, Oakland House, Talbot Road, Manchester, M16 0PQ

Zadzwoń juz teraz

Upadek z wadliwych schodów w centrum handlowym. Jeden z przykładów wypadku w miejscu publicznym

WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM W ANGLII

Wypadek UK

Wypadek w miejscu publicznym w Anglii zdarza się codziennie tak jak i w Polsce.  Spowodowany może być większym nagromadzeniem ludzi w jednym miejscu, większym zużyciem (części maszyn,  powierzchni itp.) lub po prostu zaniedbaniem ludzkim.

Miejsce publiczne to np. takie jak supermarket, centrum handlowe, urząd, biblioteka itp.


Poślizgnięcia i upadki na chodnikach, ścieżkach, schodach i mokrych podłogach w miejscu publicznym powodują urazy mniej lub bardziej poważne. W miejscu publicznym urazy takie stanowią ponad połowę wszystkich wypadków które się tam zdarzają.

Każdy obiekt publiczny ma osobę odpowiedzialną za ten obiekt. Jej obowiązkiem jest zapewnienie Ci bezpieczeństwa na jej terenie. Gdy zranisz się na ostrym przedmiocie na podłodze lub potkniesz na nierównym chodniku, prawdopodobnie masz szansę żądać odszkodowania za wypadek.

Ważną czynnością w przypadku wypadku w miejscu publicznym w Anglii jest zdobycie jakiegoś jego dowodu z miejsca wypadku. Może to być np. zdjęcie telefonem komórkowym czy aparatem fotograficznym aby łatwiej było udowodnić zaniedbanie zarządzającemu danym miejscem. Drugą rzeczą konieczną do starania się o późniejsze odszkodowanie jest zanotowanie świadków zdarzenia. Pomoże to prawnikom lepiej ocenić sytuację i bronić Twoich praw.

Również wypadek w  wynajmowanym przez Ciebie mieszkaniu (domu, apartamencie) Jeśli usterka została zgłoszona właścicielowi wynajmowanego przez Ciebie mieszkania a ten mimo jej zgłoszenia jej nie usunął, w wyniku  czego nastąpił wypadek możesz kwalifikować się do uzyskania odszkodowania.

Tak wypadek drogowy w UK jak i  wypadek w pracy w UK umożliwia odzyskanie kosztów leczenia, utraconego mienia oraz zarobków.
Możliwość przeciągania się sprawy o odszkodowanie za wypadek w Anglii spowodowało wymagania przez firmy odzyskujące odszkodowania co do konieczności zanotowania wypadku również u lekarza rodzinnego (GP) lub w szpitalu. W wielu przypadkach stanowi to później jedyny dowód zaistnienia
wypadku.


Zgłoś wypadek w miejscu publicznym w Anglii:

 Jak uzyskać odszkodowanie w Anglii? Jeśli miałeś wypadek w miejscu publicznym w Anglii czy to mieszkając na stałe czy będąc turystą możesz się ubiegać o odszkodowanie powypadkowe za wypadek. Wszystko co musisz zrobić to skontaktować się z biurem odszkodowań powypadkowych firmy Optimal Claim, a grupa doświadczonych polskich ekspertów współpracujących z najlepszymi angielskimi prawnikami pomoże uzyskać najwyższe odszkodowanie powypadkowe w Anglii.

 

Masz jeszcze jakieś pytania odnośnie swojego wypadku? Pytania i odpowiedzi z dziedziny: wypadki i odszkodowania powypadkowe można znaleźć tu >> WYPADEK W ANGLII – ODSZKODOWANIA  lub skorzystaj z numeru 01772 870 035 (Pon-Pt 9-17) lub całodobowego numeru zgłaszania wypadków 07546 785 771