Wypadek w miejscu publicznym - odszkodowanie

WYPADEK W MIEJSCU PUBLICZNYM W ANGLII

Wypadek UK

Wypadki w miejscach publicznych w Wielkiej Brytanii oraz w Polsce zdarzają się codziennie. Mogą być spowodowane większym nagromadzeniem ludzi w jednym miejscu, większym zużyciem (części maszyn, powierzchni itp.) lub po prostu zaniedbaniem ludzkim.

Miejsca publiczne obejmują supermarkety, centra handlowe, urzędy, biblioteki itp. Poślizgnięcia i upadki na chodnikach, ścieżkach, schodach i mokrych podłogach w miejscach publicznych mogą prowadzić do urazów, niekiedy poważnych. W miejscach publicznych urazy te stanowią ponad połowę wszystkich wypadków.

Każdy obiekt publiczny ma osobę odpowiedzialną za bezpieczeństwo na jego terenie. Jej zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa. Jeśli doznałeś urazu na ostrym przedmiocie na podłodze lub potknąłeś się na nierównym chodniku, to prawdopodobnie masz szansę żądać odszkodowania.

Ważne jest zdobycie dowodów z miejsca wypadku. Najlepiej zrobić zdjęcia telefonem komórkowym lub aparatem fotograficznym, aby ułatwić udowodnienie zaniedbania zarządzającego danym miejscem. Drugim ważnym krokiem w ubieganiu się o odszkodowanie jest zanotowanie danych świadków zdarzenia. Pomaga to prawnikom w lepszym zrozumieniu sytuacji i skuteczniejszej obronie Twoich praw.

Również wypadki w wynajmowanych mieszkaniach (domach, apartamentach) kwalifikują się do uzyskania odszkodowania. Dotyczy to szczególnie sytuacji gdy usterka została zgłoszona właścicielowi, a nie została naprawiona, co doprowadziło do wypadku.
Wymagania firm odzyskujących odszkodowania dotyczące zanotowania wypadku również u lekarza rodzinnego (GP) lub w szpitalu wpłynęły na możliwość przeciągania sprawy o odszkodowanie w Anglii. W wielu przypadkach stanowi to jedyny dowód na istnienie wypadku.

Zgłoś wypadek w miejscu publicznym w Anglii:

Jeśli doświadczyłeś wypadku w miejscu publicznym w Anglii, bez względu na to czy jesteś stałym mieszkańcem czy turystą, skontaktuj się z biurem odszkodowań powypadkowych Optimal Solicitors. Grupa doświadczonych polskich ekspertów współpracujących z najlepszymi angielskimi prawnikami pomoże Ci uzyskać najwyższe odszkodowanie powypadkowe w Anglii.

 

Masz jeszcze jakieś pytania odnośnie swojego wypadku? Pytania i odpowiedzi z dziedziny: wypadki i odszkodowania powypadkowe można znaleźć tu >> WYPADEK W ANGLII – ODSZKODOWANIA  lub skorzystaj z numeru 01772 870 035 (Pon-Pt 9-17) lub całodobowego numeru zgłaszania wypadków 07546 785 771