Kontakt

3rd Floor, Oakland House, Talbot Road, Manchester, M16 0PQ

Zadzwoń juz teraz

Wypadek samochodowy w Anglii? Co trzeba zrobić w przypadku stłuczki oraz poważnego wypadku drogowego.

WYPADEK SAMOCHODOWY (DROGOWY) W ANGLII

Wypadki komunikacyjne (samochodowe, motocyklowe i inne) zdarzają się wszędzie. Nie wszędzie natomiast postępuje się w jednakowy sposób ze względu na różne czynniki.

Na tej stronie mogą się Państwo dowiedzieć co robić gdy zdarzył się wypadek drogowy w Anglii, gdzie zgłosić się po pomoc.

Pomocne mogą się również okazać informacje wyjaśniające wymagania odnośnie odszkodowania za wypadek samochodowy w Anglii. Podpowiadamy także jakie poniesione przez Państwa koszty można również odzyskać.

Na tej stronie mogą Państwo również zgłosić swój wypadek bezpośrednio (lub korzystając z zakładki Kontakt).

 

Wypadek samochodowy w Anglii a także inne wypadki drogowe takie jak wypadek rowerowy, wypadek motocyklowy czy wypadek z udziałem pieszych (przechodniów) zdarza się równie często jak inne rodzaje wypadków np. wypadek w pracy czy wypadek w miejscu publicznym. Niezależnie od tego czy wypadek nastąpił z Państwa winy czy też nie należy zachować spokój oraz wymienić się danymi osobowymi z drugim uczestnikiem wypadku. Wskazana jest również wymiana danych firm ubezpieczeniowych stron.

Wypadek samochodowy w UK – co robić

Kontakt telefoniczny jest częstą formą zgłaszania wypadku w Anglii.


W razie wypadku samochodowego (lub ogónie drogowego) w UK (Anglii) zalecane jest skorzystanie z pomocy lekarskiej nawet jeśli wypadek nie wygląda groźnie.

Wizyta u swojego lekarza rodzinnego GP lub w szpitalu na oddziale emergency jest wskazana nawet jeśli początkowo nie odczuwamy żadnych dolegliwości.

Często symptomy związane z wypadkiem mogą pojawiać się w późniejszym czasie. Natomiast w sytuacji krytycznej najlepiej niezwłocznie zadzwonić pod numer 999 lub 112 (połączenia bezpłatne z telefonu komórkowego).

Procedura obowiązująca przy wypadku samochodowym w Anglii, różni się kilkoma elementami od procedury związanej z wypadkami drogowymi w Polsce. Jednym z tych elementów jest kontakt z Policją, który jeśli doszło do niegroźnego wypadku lub stłuczki na terenie Anglii, nie jest konieczny. Wskazany jest natomiast niezwłoczny kontakt z zespołem Wypadekwuk.

Nasz zespół dysponuje szeregiem specjalistów z różnych dziedzin, którzy doradzą oraz załatwią wszelkie formalności pozwalające uzyskać odszkodowanie powypadkowe w Anglii. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości szczególnie zalecany jest kontakt z firmą taką jak Optimal Claim, specjalizującą się w sprawach odszkodowań i wypadków drogowych. Nasza firma bezpłatnie udzieli koniecznych porad jak również zajmie się kompleksową obsługą sprawy, także w języku polskim i co najistotniejsze, będzie działać wyłącznie w najlepszym interesie swojego klienta.

Dodatkowo procedura związana z wypadkiem samochodowym w Anglii różni się od polskiej tym, iż o winie i o odpowiedzialności za incydent orzeka tutaj zakład ubezpieczeniowy w porozumieniu z firmą prawniczą prowadzącą sprawę. W związku z tym firmę, która będzie nas reprezentować trzeba wybrać z rozwagą i nie pozostawiać tego przypadkowi. Zespół Wypadekwuk.com posiada wieloletnie doświadczenie oraz bardzo doświadczony personel, dodatkowo wypadekwuk.com należy do grupy Optimal Claim, która jest regulowana przez Ministerstwo Sprawiedliwości co potwierdza rzetelność naszej firmy.

W związku z faktem, iż w razie drobniejszych stłuczek nie ma obowiązku informowania Policji, niezwykle istotne jest aby na miejscu wypadku wymienić się danymi z drugim uczestnikiem zajścia, które później będą potrzebne do prowadzenia sprawy. Pomocna może się okazać forma oświadczenia wypadku drogowego, którą zawsze powinniśmy mieć w aucie. W razie niewielkiej stłuczki nie musimy wzywać Policji. Zgłoszenie wypadku drogowego Policji jest konieczne tylko w razie poważniejszego zajścia i ciężkich obrażeń.

 

Wypadek drogowy w Anglii (UK) – gdzie się zgłosić po pomoc?

Odszkodowanie za wypadek samochodowy w Anglii możesz uzyskać jako kierowca, pasażer, rowerzysta czy pieszy.

Pomoc w dochodzeniu odszkodowania można otrzymać bez względu na rozmiar poniesionych obrażeń.

Drobne stłuczenia, bóle mięśniowe czy zadrapania również kwalifikują się do wypłaty odszkodowania za wypadek w UK. W celu uzyskania odszkodowania tego rodzaju zalecane jest zgłoszenie się do szpitala lub lekarza rodzinnego (GP) niezwłocznie po wypadku i poinformowanie o przebiegu incydentu ze wskazaniem symptomów.

Następnie, jeśli zamierzamy ubiegać się o odszkodowanie należy skontaktować się ze specjalistami z firmy Optimal Claim, którzy będą nas w tym postępowaniu reprezentować, bowiem załatwianie wszystkich formalności na własna rękę może napotykać na pewne trudności.

Prowadzenie większości spraw o odszkodowanie w anglii jest bezpłatne zatem warto skonsultować wypadek z jednym z naszych ekspertów, który doradzi jak dokładnie wygląda procedura i zajmie się koniecznymi formalnościami.

Odszkodowanie za wypadek w UK można również uzyskać będąc pasażerem w aucie, które spowodowało wypadek samochodowy w Anglii (UK). Procedura jest podobna, zaś odszkodowanie w takich wypadkach wypłacane jest z zakładu ubezpieczeniowego kierowcy.

  Odszkodowania w UK – Niezbędne informacje odnośnie wypadku:

  • Informacje dotyczące wypadku (data, godzina, miejsce)
  • Dane osób ubiegających się o odszkodowanie
  • Numery rejestracyjne pojazdów uczestniczących w zajściu
  • Zgłoszenie się do szpitala lub lekarza GP

 

Jakie koszty możesz odzyskać w związku z wypadkiem prócz odszkodowania za uszkodzony pojazd oraz uszczerbek na zdrowiu?

Zwrot kosztów poniesionych wskutek wypadku samochodowego obejmuje między innymi:

  • zwrot utraconego dochodu, jeśli po wypadku nie byłeś zdolny do pracy
  • zwrot kosztów leczenia (np. leki, fizjoterapia, operacje, itp.)
  • zwrot kosztów komunikacyjnych np. biletów autobusowych, jeśli wskutek wypadku nie byłeś w stanie używać uszkodzonego auta
  • zwrot Twojego „wkładu własnego” z polisy ubezpieczeniowej (tzw. policy excess).

Wypadek samochodowy w Anglii jest szczególnie przykrym i stresującym przeżyciem. Odszkodowanie, które możesz uzyskać będzie zasłużonym zadośćuczynieniem za poniesione szkody. Skontaktuj się z naszym Zespołem Specjalistów ds. Odszkodowań   i uzyskaj profesjonalną pomoc w języku polskim.

 

Zgłoś wypadek samochodowy w Anglii:

Jeśli byłeś kierowcą, pasażerem, rowerzystą, motocyklistą lub pieszym i miałeś wypadek drogowy w Anglii, możesz się ubiegać o odszkodowanie. Wystarczy skontaktować się z działem odszkodowań powypadkowych w firmie Optimal Claim, a grupa doświadczonych polskich ekspertów współpracujących z najlepszymi angielskimi prawnikami pomoże Ci uzyskać najwyższe odszkodowanie za wypadek drogowy w UK.

Zgłoś swój lub czyjś wypadek samochodowy w UK:

Masz jeszcze jakieś pytania odnośnie swojego wypadku? Pytania i odpowiedzi z dziedziny: wypadki i odszkodowania w UK można znaleźć tu >> WYPADEK W ANGLII – ODSZKODOWANIA  lub skorzystaj z numeru 01772 870 035 (Pon-Pt 9-17) lub całodobowego numeru zgłaszania wypadków 07546 785 771