wypadek samochodowy w UK

Wypadek samochodowy w Anglii? Co trzeba zrobić w przypadku stłuczki oraz poważnego wypadku drogowego.

WYPADEK SAMOCHODOWY (DROGOWY) W ANGLII

Wypadki komunikacyjne (samochodowe, motocyklowe i inne) zdarzają się wszędzie. Nie wszędzie natomiast postępuje się w jednakowy sposób ze względu na różne czynniki.

Na tej stronie mogą się Państwo dowiedzieć co robić gdy zdarzył się wypadek drogowy w Anglii, gdzie zgłosić się po pomoc.

Pomocne mogą się również okazać informacje wyjaśniające wymagania odnośnie odszkodowania za wypadek samochodowy w Anglii. Podpowiadamy także jakie poniesione przez Państwa koszty można również odzyskać.

Na tej stronie mogą Państwo również zgłosić swój wypadek bezpośrednio (lub korzystając z zakładki Kontakt).

 

Wypadek samochodowy w Anglii a także inne wypadki drogowe takie jak wypadek rowerowy, wypadek motocyklowy czy wypadek z udziałem pieszych (przechodniów) zdarza się równie często jak inne rodzaje wypadków np. wypadek w pracy czy wypadek w miejscu publicznym. Niezależnie od tego czy wypadek nastąpił z Państwa winy czy też nie należy zachować spokój oraz wymienić się danymi osobowymi z drugim uczestnikiem wypadku. Wskazana jest również wymiana danych firm ubezpieczeniowych stron.

Wypadek samochodowy w UK – co robić


W razie wypadku samochodowego (lub ogónie drogowego) w UK (Anglii) zalecane jest skorzystanie z pomocy lekarskiej nawet jeśli wypadek nie wygląda groźnie.

Wizyta u swojego lekarza rodzinnego GP lub w szpitalu na oddziale emergency jest wskazana nawet jeśli początkowo nie odczuwamy żadnych dolegliwości.

Często symptomy związane z wypadkiem mogą pojawiać się w późniejszym czasie. Natomiast w sytuacji krytycznej najlepiej niezwłocznie zadzwonić pod numer 999 lub 112 (połączenia bezpłatne z telefonu komórkowego).

Procedura obowiązująca przy wypadku samochodowym w Anglii, różni się kilkoma elementami od procedury związanej z wypadkami drogowymi w Polsce. Jednym z tych elementów jest kontakt z Policją, który jeśli doszło do niegroźnego wypadku lub stłuczki na terenie Anglii, nie jest konieczny. Wskazany jest natomiast niezwłoczny kontakt z naszym zespołem.

Nasz zespół dysponuje szeregiem specjalistów z różnych dziedzin, którzy doradzą oraz załatwią wszelkie formalności pozwalające uzyskać odszkodowanie powypadkowe w Anglii. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości szczególnie zalecany jest kontakt z firmą taką jak Optimal Solicitors, specjalizującą się w sprawach odszkodowań i wypadków drogowych. Nasza firma bezpłatnie udzieli koniecznych porad jak również zajmie się kompleksową obsługą sprawy, także w języku polskim i co najistotniejsze, będzie działać wyłącznie w najlepszym interesie swojego klienta.

Dodatkowo procedura związana z wypadkiem samochodowym w Anglii różni się od polskiej tym, iż o winie i o odpowiedzialności za incydent orzeka tutaj zakład ubezpieczeniowy w porozumieniu z firmą prawniczą prowadzącą sprawę. W związku z tym firmę, która będzie nas reprezentować trzeba wybrać z rozwagą i nie pozostawiać tego przypadkowi. Nasz zespół posiada wieloletnie doświadczenie oraz bardzo doświadczony personel, dodatkowo Optimal Solicitors jest regulowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości co potwierdza rzetelność naszej firmy.

W związku z faktem, iż w razie drobniejszych stłuczek nie ma obowiązku informowania Policji, niezwykle istotne jest aby na miejscu wypadku wymienić się danymi z drugim uczestnikiem zajścia, które później będą potrzebne do prowadzenia sprawy. Pomocna może się okazać forma oświadczenia wypadku drogowego, którą zawsze powinniśmy mieć w aucie. W razie niewielkiej stłuczki nie musimy wzywać Policji. Zgłoszenie wypadku drogowego Policji jest konieczne tylko w razie poważniejszego zajścia i ciężkich obrażeń.

 

Wypadek drogowy w Anglii (UK) – gdzie się zgłosić po pomoc?

 

 

Należy podkreślić, że odszkodowanie za wypadek samochodowy w Anglii możesz uzyskać jako kierowca, pasażer, rowerzysta lub pieszy a pomoc w dochodzeniu odszkodowania można otrzymać bez względu na rozmiar poniesionych obrażeń.

Ważne jest również to, że drobne stłuczenia, bóle mięśniowe czy zadrapania również kwalifikują się do wypłaty odszkodowania za wypadek w UK. W celu uzyskania odszkodowania tego rodzaju zalecane jest zgłoszenie się do szpitala lub lekarza rodzinnego (GP) niezwłocznie po wypadku i poinformowanie o przebiegu incydentu ze wskazaniem symptomów.

Następnie, jeśli zamierzamy ubiegać się o odszkodowanie należy skontaktować się ze specjalistami z firmy Optimal Claim, którzy będą nas w tym postępowaniu reprezentować, bowiem załatwianie wszystkich formalności na własna rękę może napotykać na pewne trudności.

Prowadzenie większości spraw o odszkodowanie w anglii jest bezpłatne zatem warto skonsultować wypadek z jednym z naszych ekspertów, który doradzi jak dokładnie wygląda procedura i zajmie się koniecznymi formalnościami.

Odszkodowanie za wypadek można również uzyskać będąc pasażerem w aucie, które spowodowało wypadek samochodowy w Anglii (UK). Procedura jest podobna, zaś odszkodowanie w takich wypadkach wypłacane jest z zakładu ubezpieczeniowego kierowcy.

  Odszkodowania w UK – Niezbędne informacje odnośnie wypadku:

  • Informacje dotyczące wypadku (data, godzina, miejsce)
  • Dane osób ubiegających się o odszkodowanie
  • Numery rejestracyjne pojazdów uczestniczących w zajściu
  • Zgłoszenie się do szpitala lub lekarza GP

 

Jakie koszty możesz odzyskać w związku z wypadkiem prócz odszkodowania za uszkodzony pojazd oraz uszczerbek na zdrowiu?

Zwrot kosztów poniesionych wskutek wypadku samochodowego obejmuje między innymi:

  • zwrot utraconego dochodu, jeśli po wypadku nie byłeś zdolny do pracy
  • zwrot kosztów leczenia (np. leki, fizjoterapia, operacje, itp.)
  • zwrot kosztów komunikacyjnych np. biletów autobusowych, jeśli wskutek wypadku nie byłeś w stanie używać uszkodzonego auta
  • zwrot Twojego „wkładu własnego” z polisy ubezpieczeniowej (tzw. policy excess).

 

Wypadek samochodowy w Anglii jest szczególnie przykrym i stresującym przeżyciem. Odszkodowanie, które możesz uzyskać będzie zasłużonym zadośćuczynieniem za poniesione szkody. Skontaktuj się z naszym Zespołem Specjalistów ds. Odszkodowań   i uzyskaj profesjonalną pomoc w języku polskim.

 

Zgłoś wypadek samochodowy w Anglii:

Jeśli byłeś kierowcą, pasażerem, rowerzystą, motocyklistą lub pieszym i miałeś wypadek drogowy w Anglii, możesz się ubiegać o odszkodowanie. Wystarczy skontaktować się z działem odszkodowań powypadkowych w firmie Optimal Claim, a grupa doświadczonych polskich ekspertów współpracujących z najlepszymi angielskimi prawnikami pomoże Ci uzyskać najwyższe odszkodowanie za wypadek drogowy w UK.

Zgłoś swój lub czyjś wypadek samochodowy w UK:

Masz jeszcze jakieś pytania odnośnie swojego wypadku? Pytania i odpowiedzi z dziedziny: wypadki i odszkodowania w UK można znaleźć tu >> WYPADEK W ANGLII – ODSZKODOWANIA  lub skorzystaj z numeru 0161 250 7771 (Pon-Pt 8-18) lub całodobowego numeru zgłaszania wypadków 07546 785 771