Na ostateczny koszt obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego w Wielkiej Brytanii składa się wiele różnych czynników odnoszących się zarówno do osoby samego właściciela, jak i pojazdu. Czy należy do nich również zabezpieczenie samochodu?

Dobrze zabezpieczony, taniej ubezpieczony
Tak, zabezpieczenie pojazdu jest jednym z czynników mogących obniżyć cenę ubezpieczenia w UK, dlatego warto w nie zainwestować, korzystając przy okazji z dodatkowej ochrony samochodu. Znaczenie ma także to, gdzie parkujesz – jeżeli stawiasz auto na ulicy niebezpiecznego osiedla, to z pewnością zapłacisz więcej, niż gdybyś parkował w garażu czy na strzeżonym miejscu w luksusowej dzielnicy.

Zabezpieczenie pojazdu dotyczy oczywiście również mechanicznych i elektronicznych rozwiązań, takich jak np.
• alarm;
• immobilizer, który uniemożliwia uruchomienie auta niepowołanym osobom;
• specjalne blokady kierownicy lub skrzyni biegów;
• systemy monitorujące położenie pojazdu, które pozwalają łatwo go namierzyć w razie kradzieży.

Montując dodatkowe zabezpieczenia w swoim pojeździe lub kupując model, który jest w nie fabrycznie wyposażony, zmniejszasz ryzyko, że padnie on łupem złodzieja. Dzięki temu firmy ubezpieczeniowe w Wielkiej Brytanii patrzą na Ciebie bardziej przychylnym okiem i oferują niższe stawki. Nie spodziewaj się jednak ogromnych upustów – pełne zabezpieczenie może obniżyć cenę obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego w UK nie więcej niż o kilka procent.