Wypadki chodzą po ludziach. Nie ma tutaj żadnego zaskoczenia. Do tego typu zdarzenia może dojść wszędzie. Zaczynając od chodnika, poprzez klatkę schodową, miejską bibliotekę a na zakupach w supermarkecie kończąc. Tym właśnie przypadkiem zajmiemy się w tym krótkim artykule.

Upadek w supermarkecie, jak i inne wypadki w takich i podobnych miejscach użyteczności publicznej są spowodowane różnymi czynnikami. Jednak statystyki wskazują wyraźnie na to, że najczęstszym powodem są niedopatrzenia personelu. Wystarczy, że podłoga zostanie niedokładnie wyczyszczona, co sprawi, że stanie się śliska. A to już moment od wypadku.

Co więc w przypadku, gdy dojdzie do zdarzenia, którego winowajcą będzie sklep np. nastąpi upadek w supermarkecie. W takiej sytuacji, przysługuje nam oczywiście odszkodowanie. Błędem jest zbagatelizowanie takiego zdarzenia i uznanie go za nie warty uwagi. Każde takie zdarzenie należy odnotować i zrobić obdukcje gdyż, jeżeli okaże się, że wypadek dopiero po jakimś czasie zaszkodził naszemu zdrowiu to musimy mieć dowody na to, że do takiego zdarzenia doszło. Jeżeli to wypadku nie doszło z twojej winy, to wtedy uzyskanie odszkodowanie jest sprawą niezwykle prostą.

Jednakże istnieje w Wielkiej Brytanii jeden, problematyczny przepis. Mianowicie wniosek o odszkodowanie z tytułu tego typu zdarzenia, wygasa po trzech latach od zdarzenia. Supermarkety oczywiście świetnie zdają sobie z tego sprawę i będą próbowały jak najdłużej przedłużać sprawę. Co więc w sytuacji, w której wyraźnie widzimy, że przedstawiciele sklepu grają na czas?

Chociaż w Wielkiej Brytanii istnieje wiele firm zajmujących się uzyskiwaniem odszkodowań od supermarketów, to warto skontaktować się z taką, która ma ustabilizowaną sytuację na rynku i jest godna zaufania.  Jeśli więc chodzi o te dwie ważne cechy, możemy z czystym sumieniem polecić firmę Optimal Claim, która uzyska dla nas odszkodowanie na zasadzie „No win, No fee”, dzięki czemu unikniemy opłat w przypadku gdyby nie udało się uzyskać rekompensaty. Co więcej, ponieważ uzyskiwała ona skutecznie odszkdodowania za taki typ wypadków wielokrotnie, wie jak postępują w tym przypadku supermarkety czy inne sklepy.

Podsumowując w przypadku odszkodowań w sprawie wypadku w supermarkecie należy pamiętać o limicie czasowym wynoszącym trzy lata. Jeżeli o tym nie zapomnimy, to odszkodowanie nie powinno być większym problemem.

Podsumowanie
upadek w supermarkecie
Nazwa artykułu
upadek w supermarkecie
Opis
Artykuł opisuje jak postępować w przypadku wypadku w miejscu publicznym jakim jest np. supermarket. Opisane są również procedury zgłaszania tego rodzaju wypadku.
Autor