Wypadek w miejscu publicznym w UK

Wypadki w miejscu publicznym zdarzają się codziennie. Miejsce publiczne to np. takie jak supermarket, centrum handlowe, urząd, biblioteka itp. Poślizgnięcia i upadki na chodnikach, ścieżkach, schodach i mokrych podłogach w miejscu publicznym powodują urazy mniej lub bardziej poważne. W miejscu publicznym urazy takie stanowią ponad połowę wszystkich wypadków które się tam zdarzają.

Ważną czynnością w przypadku wypadku w miejscu publicznym w Anglii jest zdobycie jakiegoś jego dowodu. Może to być np. zdjęcie telefonem komórkowym czy aparatem fotograficznym aby łatwiej było udowodnić zaniedbanie zarządzającemu danym miejscem. Drugą rzeczą konieczną do starania się o późniejsze odszkodowanie jest zanotowanie świadków zdarzenia.

Tak jak w przypadku wypadku drogowego czy wypadku w miejscu pracy możliwe jest odzyskanie kosztów leczenia, utraconego mienia oraz zarobków.

Możliwość przeciągania się sprawy o odszkodowanie spowodowało wymagania przez firmy odzyskujące odszkodowania co do konieczności zanotowania wypadku również u lekarza rodzinnego (GP) lub w szpitalu. W wielu przypadkach stanowi to później jedyny dowód zaistnienia wypadku.