Według najświeższych prognoz dotyczących pogody w Zjednoczonym królestwie, powinniśmy oczekiwać sporych opadów deszczu w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Już dziś można było być świadkiem gwałtownych opadów deszczu oraz porywistych wiatrów o prędkości do 45 mil na godzinę w wielu rejonach Anglii i części Szkocji.

Biuro Meteorologiczne poinformowało, że deszczowa pogoda będzie widoczna także w drugim tygodniu października, co oznacza, że ​​kraj czeka trzytygodniowy okres wyrzeczeń, jeśli chodzi o spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz utrudniona komunikacja.

Od północy ostatniej nocy do północy dzisiejszej nocy w niektórych miejscach w Szkocji spadnie aż 40 mm deszczu. Co więcej, w północnej Anglii i Walii możemy zaobswerować opady na poziomie 20 mm. W północno-zachodniej Anglii i Walii od północy do chwili pisania tego artykułu zaobserwowano zaś opady ok. 15 mm.

Stosowne organy państwowe wydały dziś aż siedem alarmów powodziowych w środkowej, południowo-zachodniej i południowej Anglii. Oznacza to, że następujące rzeki mogą zalać: dolny Avon, dolny Soar, dolny Tame, środkowy Tame, Anker, Sence, Trent i górny Tamar.

Dla odmiany pogoda może nam dać nieco odetchnąć, a przynajmniej jeśli chodzi o niektóre rejony Wielkiej Brytanii. Jutro rano będzie sucho z przejawami słońca we wschodniej Anglii, podczas gdy gdzie indziej będzie pochmurno z rozproszonymi ogniskami burz i sporadycznym deszczem. Burze są również spodziewane jutro w Irlandii Północnej, całej Walii, północno-zachodniej, zachodniej, środkowej, południowo-zachodniej i południowej Anglii.

Z uwagi na wspomniane „zaostrzone” warunki powodowe, zwiększa się ryzyko wystąpienia wypadków w UK, tym samym radzimy wszystkim kierującym zachować ostrożność, aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia kolizji oraz zwiększyć poziom bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu, w tym pieszych.